Heykel Kursu

Heykel görsel sanatların en önemli dallarından bir tanesidir. Heykel kursu programlarına katılarak mükemmel heykeller yapabilir, minyatür heykel sanatından, büyük boyutlarda heykellerin yapımına kadar geniş bir zeminde eğitim alabilirsiniz. Betül Karataş Yaman tarafından verilen heykel kursu, aslında farklı gereksinimlerin olduğu, komplike ve zor bir görsel sanat etkinliği olmasına rağmen, düzenli katılım sağlayanların muhakkak sonuç alabileceği bir eğitim programıdır. 

Kimler Heykel Kursu Alabilir?

Heykel, farklı türleri ve seviyeleri olan bir sanat dalıdır. Malzeme bilgisinden başlayıp, üç boyutlu algılama süreçlerinin gelişimi gibi konuları kapsayan, ileri düzeyde kalıp ve döküm gibi çalışmaları da öğrenebileceğiniz heykel kursu programı, çok küçük yaşlar dışında herkes için uygundur. Günlük yaşamın stresinden arınmak veya özel bir hobi edinmek amaçlı yapılabilir. Kendini heykel sanatında farklı bir bakış açısı kazanarak geliştirmek isteyen herkes heykel kursu programımıza katılabilmektedir.

Heykel Kursu Ne Kadar Sürer?

Görsel sanatlar eğitimlerinde eğitim süresi belirtmek pek mümkün değildir, tıpkı müzik gibi yaşayan bir süreçtir. El becerisinin gelişimi, malzeme ve form algısını oluşturmak heykel kursu programının önemli aşamalarıdır. Bu süreçle ilgili kesin bir yargıda bulunmamak daha doğrudur. Teknik bilgilerin yüklenmesi ve uygulamanın zamanlanması bakımından bir süre verilebiliyor olsa da, tamamen katılımcının hevesi, becerisi ve hayal gücüne bağlı olarak değişmektedir. Dilediğiniz zaman eğitimlerimize başvuruda bulunabilir ve derslere katılarak heykel sanatında kendinizi geliştirebilirsiniz.