Betül Karataş Yaman

  • Heykeltraş
  • Heykel
  • Ankara
  • Heykeltıraş

Ankara Heykel Kursu

Ankara Heykeltraş - Heykeltraş Betül Karataş Yaman - Ankara Heykel Kursu - Ankara Heykel Workshop - Betül Karataş Yaman Heykel Atölyesi - Ankara Heykeltraşlık Kursu - İncek Heykel Atölyesi - Ankara İncek Heykel Kursu - Betül Karataş Yaman Heykel Kursu - Heykel Yapımı - Heykel Kursu Ankara - Heykeltraşlık Kursu Ankara - Heykel Workshop - Betül Karataş Yaman Heykel Workshop

Heykel Kursu

Heykel görsel sanatların en önemli dallarından bir tanesidir. Heykel kursu programlarına katılarak mükemmel heykeller yapabilir, minyatür heykel sanatından, büyük boyutlarda heykellerin yapımına kadar geniş bir zeminde eğitim alabilirsiniz. Betül Karataş Yaman tarafından verilen heykel kursu, herkesin katılabileceği ve düzenli katılanların muhakkak sonuç alabileceği bir eğitim programıdır. Sanıldığı gibi heykel kursu aslında farklı gereksinimlerin olduğu, komplike ve zor bir görsel sanat etkinliği, eğitimi görülmemelidir. 

Kimler Heykel Kursu Alabilir?

Heykel, farklı türleri ve seviyeleri olan bir sanat dalıdır. Malzeme bilgisinden başlayıp, üç boyutlu algılama süreçlerinin gelişimi gibi konuları kapsayan, ileri düzeyde kalıp ve döküm gibi çalışmaları da öğrenebileceğiniz heykel kursu programı, çok küçük yaşlar dışında herkes için uygundur. Günlük yaşamın stresinden arınmak veya özel bir hobi edinmek amaçlı yapılan heykel, genellikle güzel sanatlar fakülteleri öğrencileri ve öğrenci adaylarının katıldığı bir program olmakla birlikte katılım ön şartı olmayan bir eğitimdir. Bahsetmiş olduğumuz gibi çok küçük yaşlar dışında her yaş ve cinsiyetten dileyen herkes heykel kursu programına katılabilmektedir.

Heykel Kursu Ne Kadar Sürer?

Görsel sanatlar eğitimlerinde eğitim süresi belirtmek pek mümkün değildir, tıpkı müzik gibi yaşayan bir süreçtir. El becerisinin gelişimi ve diğer süreçler heykel kursu programının önemli aşamalarıdır. Bu süreçle ilgili kesin bir yargıda bulunmamak daha doğrudur. Teknik bilgilerin yüklenmesi ve pratiğin yapılması zamanlaması bakımından bir süre verilebiliyor olsa da, toplam süre tamamen katılımcının hevesi, becerisi ve hayal gücüne bağlı olarak değişmektedir. Dilediğiniz zaman eğitimlerimize katılmak üzere başvuruda bulunabilir ve derslere katılarak heykel alanında kendinizi geliştirebilirsiniz.