Geçen yıl kurulduğu andan itibaren sergileriyle katlanarak büyüyen ve yıl sonunda çok ses getiren “BİRGRUPİNSAN” BİRİCİ YIL BÜYÜK SERGİSİ ile “birdik, biz olduk” diyen platform şimdilerde sanatsal bir heyecan ve şevkle takas portreler projesine hazırlanıyor.

Üye sanatçıların birbirlerinin portrelerini yapıp takas etme fikrinden bir sergiye dönüşen bu projede amaç benzetme ve kişiselleştirme kaygılarına takılmadan her bir sanatçının eşleştiği bir sanatçı arkadaşının kendi algısı, tekniği ve anlatım dili ile portresini yapması. 35×25 cm ebadında resim, heykel rölyef, seramik, suluboya, gravür gibi özgün baskı, fotoğraf vs. gibi yöntem ve tekniklerle yapılacak tüm eserlere açık bu proje.

Sergilemede, portrelere ilişik olarak yapan sanatçının fotoğrafı +kısa biosu +kendini tarif eden metni de yer alacak. Böylece izleyeni ile bir üçlü oluşturacak ve izleyiciyi sanatçıların bu verilerden yola çıkarak nasıl bir eser meydana getirdiği konusunda düşünmeye, imaj oluşturmaya sevk edecek. Şimdilerde 28 Ocak’ta yapılan kura çekimi ile portre eşleri belirlenerek işe koyulmuş bulunan sanatçılar 23 Mart 2019’da izleyenlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Celalettin Tandoğdu’nun seçiciliği, Hakan Sarıhan’ın organizasyonuyla ve 60’a yakın sanatçının katılımıyla düzenlenen BİRGRUPİNSAN “BİZYÜZE” projesi için Celalettin Tandoğdu “Amacımız bir sergi olmasından öte artı bir anlam içermesi, platformumuzdaki sanatçıların bağlarının güçlenmesine de katkı sağlamasıdır. Farklı bir özellik kazanması, gezici sergilere dönüşmesi ve diğer illerde de sanatçı dostlarımızın katılımları ile zenginleştirilmiş, çoklu buluşmalara dönüşmesidir.” diyor.

Grup ile iletişim için e-posta: info.birgrupinsan@gmail.com veya facebookta ::BİRGRUPİNSAN::